A password will be e-mailed to you.

Wiemy to już oficjalnie. Kevin Durant zerwał achillesa i na parkiety NBA wróci pewnie dopiero w październiku 2020 roku. Czy Warriors są winni jego kontuzji? A może całe to zdarzenie to tylko chory wypadek? Piotrek Zarychta rozmawia o tym wszystkim z Krzyśkiem Uzdowskim.

Co dalej z Durantem?

Nikt oczywiście nie chciał, aby Durantowi stało się to, co się stało, ale trudno też uznać jego kontuzję za kompletny przypadek. Winni mogą być Warriors, winni mogą być lekarze, winni możemy też być my – fani koszykówki, za nieustanną presję z jaką Durant zmagał się w ciągu ostatniego miesiąca. Pewne jest tylko jedno. Ten uraz oznacza, że NBA będzie wyglądało w przyszłym roku zupełnie inaczej. Czy Warriors przekonają Duranta, że będą dla niego najlepszym miejscem do rehabilitacji? A może ten być może najlepszy zawodnik ligi będzie chciał mieć z nimi jak najmniej wspólnego i wyprowadzi się do Nowego Jorku?

Mecz numer 6

O zwycięstwo bez Duranta będzie wyjątkowo trudno, ale jak mówi klasyk Rudy’ego Tomjanovicha: „nigdy nie przekreślaj serca mistrzów”. Końcówką meczu numer 5 Warriors udowodnili, że nie mają zamiaru się poddawać, a trzeba też pamiętać, że będzie to dla nich ostatni mecz w Oracle Arena. Czy ta seria może w takim razie trwać jeszcze dłużej?