A password will be e-mailed to you.

Dlaczego Lakers po przejęciu LeBrona Jamesa zanotowali przegrany sezon? Kto jest winny takiemu stanowi rzeczy? Który gracz był najważniejszy do zwycięstw i dlaczego nie był to LBJ? O tym w najnowszym podcaście opowie Piotr Zarychta.

Zdrowie, zdrowie, zdrowie

Główną przeszkodą w powodzeniu tego sezonu okazało się zdrowie. Lakers nie mieli wśród swoich kluczowych graczy ani jednego, który rozegrałby pełny sezon. LeBron James opuścił kilkanaście spotkań, Lonzo Ball zakończył granie w połowie stycznia, Brandon Ingram zmaga się z urazem zagrażającym jego całej karierze. W tej sytuacji Luke Walton nie miał jak zbudować drużyny, skoro co chwilę musiał łatać dziury i na nowo wymyślać sposób grania.

Złe ruchy transferowe

Samo wzięcie takich zawodników na wolnym rynku jak Rajon Rondo, Lance Stephenson czy JaVale McGee da się obronić, szczególnie biorąc pod uwagę długość ich kontraktów. Jednak odpuszczenie zawodników takich jak Julius Randle czy Brook Lopez nie jest łatwe do obrony. Szczególnie, że pierwszy z nich gra sezon życia, a drugi dzięki rozwinięciu swoich umiejętności idealnie wpasowałby się w system gry najbardziej odpowiadający LeBronowi Jamesowi.