Kolejny tydzień, kolejne nagrody. NBA nie zamierza zwalniać i coraz częściej zachwyca nas indywidualnymi popisami swoich najlepszych zawodników. Do ich miana dołączył ostatnio Luka Doncić, który w nagrodę otrzymał od nas statuetkę małego MVP sezonu. Kogo jeszcze postanowiliśmy nagrodzić? Wszystkiego dowiecie się w naszym cotygodniowym podcaście.

Nie tylko Luka

Słoweński 20-latek kontynuuje niesamowitą grę, która wywindowała go do miana (już) jednego z najlepszych zawodników w całej lidze. Mavericks wygrywają jednak kolejne mecze nie tylko dzięki popisom swojego młodego lidera, coraz częściej pomaga mu też ten drugi Europejczyk. Kristaps Porzingis powoli odbudowuje formę po ciężkiej kontuzji kolana, a co najważniejsze, nie ma problemów z zaakceptowaniem faktu, że w Dallas raczej zawsze będzie tym drugim. W ostatnich 5 starciach notuje bardzo stabilne 18 punktów i 11 zbiórek na mecz, przyszłość wygląda naprawdę kolorowo w tej części Teksasu.

Zawsze solidni

Wiele osób skreślało przed tym sezonem szanse Pacers na nawet sam awans do play-offów i gdy drużyna Nate’a McMilliana zaczynała sezon od 3 porażek z rzędu, wydawało się, że rzeczywiście eksperyment ofensywy opartej na dwóch wieżach nie może wypalić. A jednak. Od tego czasu Pacers notują serię 10-3 i wciąż czekają na coraz bliższego powrotu do gry Victora Oladipo. W pełni zdrowia ta drużyna może naprawdę sporo namieszać.