Tygodnie lecą, a Lakers wciąż wyglądają jak drużyna, która jest w tym sezonie na misji. Bilans 14-2 mówi sam za siebie i potwierdza, że samo posiadanie duetu LeBron James-Anthony Davis czyni z ciebie faworyta do wygrania konferencji zachodniej. Czy ekipa Franka Vogela utrzyma jednak to fantastyczne tempo z początku rozgrywek? O tym rozmawiamy w najnowszym wydaniu Jeziorany Podcast!

A co jeśli to terminarz?

14 zwycięstw w 16 meczach to seria, na którą nie wypada narzekać, ale trzeba też przyznać, że Lakers wykorzystują po prostu to, co daje im terminarz. Tylko 5 razy zagrali w tym sezonie z drużynami o (obecnie) dodatnim bilansie i to właśnie z tymi rywalami (Raptors, Clippers) zanotowali swoje jedyne porażki. Czy w takim razie fani z Los Angeles mają się o co martwić? Na to pytanie odpowie nam grudzień, w czasie którego Lakers zmierzą się m.in. z Milwaukee Bucks, Denver Nuggets, Los Angeles Clippers i dwukrotnie z Dallas Mavericks.

Syn Marnotrawny

Kentavious Caldwell-Pope dość długo był obiektem żartów ze strony fanów naszej ekipy, ale w ciągu minionego tygodnia wreszcie wziął się w garść. Od połowy listopada rzuca średnio 14 punktów na mecz, a co najważniejsze robi to na świetnej 60-procentowej skuteczności. Może jednak powinniśmy trochę poczekać z tą wymianą?

Brawo Frank

Frank Vogel nie był faworytem kibiców, gdy Lakers wybierali spośród kandydatów na nowego szkoleniowca, ale na razie do jego pracy naprawdę trudno się przyczepić. Lakers zwolnili co prawda ostatnio w obronie, ale nadrabiają to usprawnionym atakiem, który zaczął wreszcie wykorzystywać rzut z dystansu Anthony’ego Davisa. Wciąż chcielibyśmy widzieć nieco więcej jego gry na zasłonach z LeBronem Jamesem, ale wydaje się, że od początku sezonu cała drużyna idzie w naprawdę dobrą stronę.